• Jak wkomponować obrazy w wystrój wnętrz?

  Człowiek potrzebuje otaczać się pięknymi rzeczami, a najnowsza technologia daje dostęp do bardzo ciekawych rozwiązań. Kunsztownie namalowany kiedyś obraz, przeniósł się na szeroko rozpowszechnioną grafikę, a dziś zastępuje ją świetnie wykadrowana i obrobiona fotografia. Oto przedstawienie najciekawszych form i technik uwiecznienia obrazu, które urozmaicą mieszkanie.

  Obrazy na szkle, na płótnie a może na płycie MDF?

  Najbardziej kosztowną, ale również najbardziej trwałą, będzie grafika wykonana na szkle. Nasycone, żywe kolory oraz perfekcyjne oddanie każdego detalu, uzyskane za pomocą metody UV, gwarantują wysoką jakość obrazu na długie lata. Szkło łatwo się czyści z zabrudzeń, warto je również zahartować, aby zwiększyć wytrzymałość na ewentualne uszkodzenia. W przypadku obrazu na płótnie króluje tradycyjny kanon, bliski technice malarskiej. Doskonale wkomponują się w kameralne gabinety, pokoje codziennego użytku oraz prywatne pracownie. Ostatnim ciekawym rozwiązaniem jest naniesienie obrazu na płytę MDF, która ze względu na swoją lekką wagę oraz wielkoformatowość wprowadza do wnętrza awangardowy styl. Określany również jako Pop Board nawiązuje do stylistyki pop-artu, co stanowi bardzo oryginalną alternatywę do tradycyjnych materiałów, płótna oraz szkła.

  Panele szklane oraz mozaiki do kuchni i łazienek

  Ze względu na specyfikę tych pomieszczeń, obrazy muszą charakteryzować się wysoką odpornością na wilgoć, wysoką temperaturę oraz odkształcenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się panele szklane, czyli duże obrazy drukowane na szkle, które z powodzeniem zastępują glazurę i terakotę. W małej kuchni potrafią wypełnić całą powierzchnię między szafkami a blatem kuchennym, całości nadając dekoracyjny wygląd. Jeśli wystrój ma oddawać bardziej wschodnią, egzotyczną estetykę, z powodzeniem sprawdzą się kolorowe małe płytki szklane, naśladujące tradycyjną mozaikę. Wzór jest drukowany z wielką precyzją, więc nie odbiega jakością od tradycyjnie wypalonej płytki.

  pokój
  Fototapeta do każdego wnętrza

  Tematyczne motywy oraz sposób jej wykonania, sprawiają, że nadają się każdego pomieszczenia. Magic & Style oferuje kilkadziesiąt gotowych wzorów dekoracyjnych oraz dwa rodzaje fototapet do wyboru, ze względu na sposób i miejsce montowania. Do łazienek i kuchni zalecana jest tapeta samoprzylepna, oparta na systemie EASY STICK, która doskonale przytwierdza do podłoża i jest odporna na wilgoć. Natomiast w pokojach codziennego użytku sprawdza się fototapeta klejona ze spodnią warstwą flizeliny. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością na codzienne użytkowanie. Wszystkie fototapety są pokryte dodatkową warstwą ochronną PCV, dzięki czemu z łatwością można je utrzymać w czystości.

  Plakat w ramce, naklejki i magnesy jako dodatki wzbogacające wnętrze

  Efektownie reprezentuje się plakat w ramce, który również jest bardzo popularną formą obrazu. Żartobliwy tekst, sentencja, którą chce się uwiecznić w widocznym miejscu w kuchni, doskonale komponuje się z resztą wyposażenia wnętrza. Bardzo ciekawymi dodatkami dekoracyjnymi są magnesy oraz naklejki, umieszczane na sprzętach AGD, drzwiach, a także naklejki na szafę. Takie dekoracje oddają nastrój pokoju nastolatka, urozmaicają i ożywia monotonną łazienkę lub maskują zarysowania na kuchennych sprzętach.

  Uczyń swój dom miejscem tętniącym życiem

  Każda z proponowanych form dekoracji wprowadza ożywienie, podkreśla charakter i preferencje zamieszkujących wnętrze osób. Motywy oraz sposoby ich wykonania prezentują szeroką stylistykę, dając różnorodne możliwości. W Magic & Style wszystkie dekoracyjne grafiki są projektowane na indywidualne życzenie klienta. Sklep oferuje również bezpłatną wizualizację, co ułatwia podjęcie decyzji co do wyboru opcji, w jakiej ma być kreowane wnętrze. W przypadku wątpliwości, podane rozwiązania można zobaczyć w stacjonarnym sklepie Magic & Style, mieszczącym się w Bielsku-Białej.

Comments are closed.