• Jakie drzwi wybrać do małego mieszkania?

  Urządzenie małego mieszkania w taki sposób, aby połączyć nowoczesną estetykę z komfortowym funkcjonowaniem stanowi nie lada wzywanie. Jednym z elementów tego wyzwania jest dobór odpowiednich drzwi. Współcześnie mamy jednak tak wiele modeli drzwi do wyboru, że znalezienie tych idealnych nie powinno stanowić większego problemu. Poniżej kilka wskazówek, dzięki którym dobierzesz drzwi idealne do małego mieszkania.

  Jak dobrać kolor drzwi?

  Nie ma wątpliwości co do tego, że ciemne kolory na małym metrażu nie będą zbyt dobrym rozwiązaniem. Dlatego też najlepszą opcją będą drzwi w kolorze białym lub w jasnych odcieniach szarości. Jasne kolory mają zdolność optycznego powiększania przestrzeni, a także wniosą do wnętrza więcej światła, co sprawia, że nie będziesz czuć się w nim przytłaczająco. 

  Na co jeszcze zwrócić uwagę w wyglądzie drzwi?

  Warto tutaj pamiętać, że liczy się nie tylko to, w jakim kolorze wybierzesz swój najlepszy model. Możesz także postawić na modele z przeszkleniami, które też pomagają w rozświetleniu i powiększeniu wnętrza. Mowa tutaj o przeszkleniach satynowych, mlecznych, a nawet transparentnych. Innym rozwiązaniem może być wybór drzwi z ukrytą ościeżnicą, co sprawi wrażenie, że drzwi i ściana zlewają się w jedną całość.

  W którą stronę powinny się otwierać drzwi?

  To zagadnienie również może stanowić problem w małym mieszkaniu. Drzwi otwierające się do wewnątrz pomieszczenia zabierają w nim cenne miejsce, zaś te otwierające się na zewnątrz zabierają miejsce w przedpokoju i mogą zderzać się z drzwiami do innych pokoi. Dlatego też czasem dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne, dzięki którym możesz zaoszczędzić kilka metrów przestrzeni, co w małym mieszkaniu ma bardzo duże znaczenie. 

  Kiedy potrzebne są drzwi na wymiar?

  Ogólnie w sklepach dostępne są 4 standardowe rozmiary drzwi: 60-tki, 70-tki, 80-tki oraz 90-tki. Zdarza się jednak, że w przypadku Twojego mieszkania żaden z tych rozmiarów nie będzie właściwy. Dlatego też konieczne będzie dopasowanie drzwi na wymiar. Najczęściej do takiej sytuacji dochodzi wtedy, gdy masz przed sobą remont mieszkania tzw. “starej daty”, kiedy to nie tylko wymiar drzwi, lecz też rozmieszczenie otworów w futrynie nie będzie zgadzało się z rozmieszczeniem stosowanym w nowoczesnych modelach.

  Drzwi od ręki we Wrocławiu

  Robisz remont, masz zamówione drzwi i nie możesz czekać? Kup drzwi od ręki we Wrocławiu. Czas oczekiwania na zamówione materiały często stanowi dla klientów duży problem, dlatego też coraz chętniej szukamy firm, które są w stanie wyświadczyć usługę od przysłowiowej ręki. Typowy czas oczekiwania może wynosić nawet do 2 miesięcy, co może generować poważne opóźnienia w pracach remontowych.

  W firmie DrzwiWroc masz szansę na złożenie zamówienia, na które będziesz czekać co najwyżej 2 tygodnie – jest to ogromna różnica w porównaniu z czasem oczekiwania, jaki wyznaczają niektóre firmy, zwłaszcza w sytuacji, gdy mówimy o drzwiach wykonywanych na wymiar.

  Jak ważne są dobrze dobrane drzwi w małym mieszkaniu?

  Jako że nauczyliśmy się zwracać dużo większą uwagę na estetykę mieszkania niż dawniej, wiemy już, że odpowiednio urządzone wnętrze czyni cuda. Sprawia, że staje się ono optycznie większe, lepiej oświetlone, a do tego dużo bardziej zachęca do przebywania w nim, niż pomieszczenie urządzone bez zastanowienia i bez smaku. 

  Dlatego tak ważną rolę odgrywają tutaj drzwi. Są one pierwszym elementem wystroju danego wnętrza, który widzimy – stanowią zapowiedź tego, co kryje się za nimi, a odpowiednio dobrane gałki i klamki, czy też przeszklenia pozwalają dopasować wybrany model do konkretnego stylu, dodać im elegancji lub lekkości. 

  Mamy dziś niezwykłą możliwość bawienia się elementami dostępnymi do urządzania małych przytulnych mieszkań. Korzystajmy z tego i poznawajmy bogatą ofertę współczesnych modeli drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.