• Mała garderoba – jak ją zaaranżować?

  Aranżacja małego wnętrza może być nieraz bardzo problematyczna. Rzadko kiedy mamy bowiem pomysł jak je rozplanować, by mogło nam należycie służyć. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest przeznaczenie takiego pomieszczenia na garderobę, dzięki temu wnętrze może być nie tylko praktyczne, ale także należycie wyglądać. Warto jednak na wstępie zaznaczyć, że aranżowanie małych przestrzeni na garderobę również rządzi się swoimi prawami. Zobaczmy więc, z czym to się wiąże. 

  Dlaczego małe pomieszczenia przeznacza się na garderobę?

  Zanim jednak przejdziemy do kwestii aranżacji, należałoby wspomnieć, dlaczego w małych przestrzeniach najlepiej tworzyć właśnie garderobę. Odpowiedź jest prosta – żadne inne zagospodarowanie nie będzie tak praktyczne. Jeśli chcielibyśmy stworzyć w nich np. spiżarnię czy składzik, to prędzej czy później zabrakłoby nam po prostu miejsca na gromadzenie przedmiotów, czy żywności. Garderoba jest zaś tak przeważnie rozplanowywana, że nie trzeba zbyt dużo miejsca, by pomieścić naprawdę dużo ubrań. Nie zmienia to jednak faktu, że…

  Aranżację trzeba przemyśleć

  Złe rozplanowanie garderoby również może się zdarzyć przy małych pomieszczeniach, ale oprócz ryzyka, że nie pomieścimy takiej ilości ubrań, jaką byśmy mogli przy innym zaaranżowaniu, istnieją również inne niedogodności. Nieodpowiednia aranżacja wiąże się z ciągłym bałaganem, gubieniem ubrań i dodatków oraz brakiem estetyki, a warto dodać, że małe wnętrza są najczęściej pozbawione drzwi, więc wszystkie mankamenty złej aranżacji będą widoczne z innego pomieszczenia. Najlepiej więc zadbać o kilka aspektów przy planowaniu garderoby. 

  Czym się kierować przy aranżacji?

  Przede wszystkim praktycznością. Wnętrze nie musi być wcale duże, by było praktyczne i pomieściło dużo rzeczy. Wystarczą funkcjonalne rozwiązania, do których należą:

  • Zakup organizerów i pojemników na dodatki
  • Wybór szuflad i półek o różnej głębokości
  • Montowanie wieszaków i haczyków 
  • Wysuwane drążki na ubrania
  • Wybieranie drzwiczek przesuwnych, a nie otwieranych

  Innym ułatwiającym aranżację sposobem jest rozplanowanie już na początku, gdzie rozmieścimy jakie kategorie ubrań. Wiadomo, że buty lub odzież zimową trzyma się u góry, lub na dole, dlatego te półki powinny być do tego odpowiednio dopasowane. Aktualne ubrania najlepiej rozmieszać na samym środku, tam więc powinno być dużo różnego rodzaju szafek, szuflad i drążków, zaś wszystkie dodatki i akcesoria najlepiej trzymać po bokach w zamkniętych szufladach lub organizerach. 

  W małej przestrzeni liczy się zasada, by nie marnować ani centymetra, dlatego najlepiej decydować się na meble od podłogi aż do sufitu. W tym wypadku wykorzystuje się najczęściej meble na wymiar, które, mimo że nieco droższe od zwykłych szaf i regałów mogą naprawdę ułatwić całą aranżację. 

  W garderobie liczy się również odpowiednie światło i optyczny wygląd, dlatego najlepiej stawiać na jasne barwy ścian, mebli czy oświetlenia. Dzięki temu przestrzeń wyda się znacznie większa, a nam będzie łatwiej znajdywać odpowiednie rzeczy. Warto też dodać, że jeśli mamy taką możliwość, to w optycznym powiększeniu sprawdzi się również montaż lustra. Dzięki niemu będzie się można również od razu przejrzeć przy wybieraniu stylizacji. 

  Profesjonalna pomoc – dlaczego warto?

  Można zauważyć, że niełatwo jest odpowiednio zaaranżować garderobę na małej przestrzeni. Ilość rozwiązań i łączenia ich ze sobą może przytłaczać, dlatego, aby dobrze rozplanować to wnętrze i cieszyć się ładną i funkcjonalną garderobą, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Projektowanie garderoby w Gdyni cieszy się dużą popularnością, głównie przez wzgląd na to, że fachowcy są w stanie nie tylko stworzyć projekt pod nasze wymagania, ale też doradzić, co sprawdzi się u nas najlepiej, pomóc w zakupie odpowiednich mebli, również tych na wymiar, a nawet zamontować wszystkie elementy. Dzięki temu uzyskamy naprawdę idealne wnętrze, bez ryzyka źle zorganizowanej przestrzeni. 

  Podsumowanie

  Jak więc widać małą przestrzeń można naprawdę dobrze wykorzystać. Choć projekt garderoby niezależnie od powierzchni jest niełatwym wyzwaniem, to w małym wnętrzu może on być nawet lepszy niż w większym, zwłaszcza jeśli stworzymy go z pomocą fachowców, którzy wybiorą dla nas idealnie funkcjonalne i estetyczne rozwiązania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.