• Meble kuchenne – na wymiar czy katalogowe?

  Meble kuchenne to niezwykle istotny element wyposażenia każdego domu. Co roku, coraz więcej ludzi decyduje się na ich kupno. Istnieją w tej kwestii dwie możliwości – kupienie mebli z katalogów, lub zrobienie ich specjalnie pod wymiar. Obie te możliwości mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Zarówno meble na wymiar, jak i te kupione z katalogów mają wady oraz zalety. Oto, czego można się spodziewać po meblach na wymiar i tych, które zostały kupione z katalogów.

  Meble z katalogów – wady i zalety

  Jest kilka zalet mebli katalogowych. Jedną z nich zdecydowanie jest cena, która potrafi być znacznie niższa od mebli wykonywanych na zamówienie. W tym przypadku nie płaci się za sam projekt mebli i specjalne ich wykonanie, tutaj płaci się tak samo, jak za wszystkie inne produkty, które można kupować w sklepie. Jest jedna ustalona cena, którą trzeba dać, aby móc cieszyć się meblami prosto z katalogu.

  Druga sprawa to czas. Kupić i zamontować w kuchni meble katalogowe zajmuje znacznie mniej czasu, jak zlecić ich projekt i poczekać na jego realizację. Dla osób, które się śpieszą i chcą mieć zrobioną kuchnię jak najszybciej, to zdecydowanie bardzo dobry pomysł.

  Meble kuchenne powinny być nie tylko ładne ale funkcjonalne.

  Jednak kuchnia z katalogów to nie tylko same plusy, to także pewne minusy. Pierwszym z minusów jest brak możliwości wpłynięcia na to, z czego dane meble są zrobione. Niestety, mogą one pięknie się prezentować, a materiał z których zostały one wykonane, może być po prostu kiepskiej jakości.

  Po drugie, meble z katalogów mogą nie być dopasowane do twojej kuchni idealnie – mogą zostawiać nieestetyczną przestrzeń pomiędzy poszczególnymi segmentami, w której będzie składował się brud, a co za tym idzie, także zarazki. Fakt, że meble nie będą pasować idealnie może też rodzić inny, odwrotny problem – któryś z segmentów po prostu nie zmieści się do kuchni i będzie zbędny. A to oznacza sporą utratę gotówki, bo meble kuchenne z katalogów trzeba kupować w komplecie.

  Meble kuchenne na wymiar – wady i zalety

  Z kolei meble kuchenne robione na wymiar będą pasować do twojej kuchni idealnie, ponieważ zostaną specjalnie zaprojektowane w ten sposób, aby doskonale wypełniały powierzchnię pomieszczenia przeznaczonego na kuchnię.

  Dodatkową ogromną zaletą mebli kuchennych robionych na wymiar jest to, że mogą one zostać zrobione niemal z każdego rodzaju materiału – i możesz mieć wpływ na to, który materiał wybrać. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje meble wytrzymają długo, ponieważ będą wykonane solidnie z solidnych materiałów, których jakość jest wysoka.

  Kolejnym plusem mebli kuchennych wykonywanych na wymiar jest to, że mogą zostać one wykonane tak, by pasowały do twojego gustu. W katalogach masz wyłącznie ograniczony wybór, natomiast jeżeli chodzi o wykonywanie mebli na wymiar to w zasadzie ogranicza cię tylko i wyłącznie twoja wyobraźnia!

  Oczywiście wykonywanie mebli na wymiar ma też swoje minusy i jednym z nich może być cena. Warto jednak wiedzieć, że w takim wypadku płaci się za jakość wykonywanych mebli oraz pracę architekta. Kolejnym minusem może być czas oczekiwania na meble, ale jeżeli zostały one zamówione odpowiednio wcześniej, to dojdą na czas.

Comments are closed.