• Meble kuchenne – na wymiar czy katalogowe?

  Meble kuchenne to niezwykle istotny element wyposażenia każdego domu. Co roku, coraz więcej ludzi decyduje się na ich kupno. Istnieją w tej kwestii dwie możliwości – kupienie mebli z katalogów, lub zrobienie ich specjalnie pod wymiar. Obie te możliwości mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Zarówno meble na wymiar, jak i te kupione z katalogów mają wady oraz zalety. Oto, czego można się spodziewać po meblach na wymiar i tych, które zostały kupione z katalogów.

  Meble z katalogów – wady i zalety

  Jest kilka zalet mebli katalogowych. Jedną z nich zdecydowanie jest cena, która potrafi być znacznie niższa od mebli wykonywanych na zamówienie. W tym przypadku nie płaci się za sam projekt mebli i specjalne ich wykonanie, tutaj płaci się tak samo, jak za wszystkie inne produkty, które można kupować w sklepie. Jest jedna ustalona cena, którą trzeba dać, aby móc cieszyć się meblami prosto z katalogu.

  Druga sprawa to czas. Kupić i zamontować w kuchni meble katalogowe zajmuje znacznie mniej czasu, jak zlecić ich projekt i poczekać na jego realizację. Dla osób, które się śpieszą i chcą mieć zrobioną kuchnię jak najszybciej, to zdecydowanie bardzo dobry pomysł.

  Meble kuchenne powinny być nie tylko ładne ale funkcjonalne.

  Jednak kuchnia z katalogów to nie tylko same plusy, to także pewne minusy. Pierwszym z minusów jest brak możliwości wpłynięcia na to, z czego dane meble są zrobione. Niestety, mogą one pięknie się prezentować, a materiał z których zostały one wykonane, może być po prostu kiepskiej jakości.

  Po drugie, meble z katalogów mogą nie być dopasowane do twojej kuchni idealnie – mogą zostawiać nieestetyczną przestrzeń pomiędzy poszczególnymi segmentami, w której będzie składował się brud, a co za tym idzie, także zarazki. Fakt, że meble nie będą pasować idealnie może też rodzić inny, odwrotny problem – któryś z segmentów po prostu nie zmieści się do kuchni i będzie zbędny. A to oznacza sporą utratę gotówki, bo meble kuchenne z katalogów trzeba kupować w komplecie.

  Meble kuchenne na wymiar – wady i zalety

  Z kolei meble kuchenne robione na wymiar będą pasować do twojej kuchni idealnie, ponieważ zostaną specjalnie zaprojektowane w ten sposób, aby doskonale wypełniały powierzchnię pomieszczenia przeznaczonego na kuchnię.

  Dodatkową ogromną zaletą mebli kuchennych robionych na wymiar jest to, że mogą one zostać zrobione niemal z każdego rodzaju materiału – i możesz mieć wpływ na to, który materiał wybrać. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje meble wytrzymają długo, ponieważ będą wykonane solidnie z solidnych materiałów, których jakość jest wysoka.

  Kolejnym plusem mebli kuchennych wykonywanych na wymiar jest to, że mogą zostać one wykonane tak, by pasowały do twojego gustu. W katalogach masz wyłącznie ograniczony wybór, natomiast jeżeli chodzi o wykonywanie mebli na wymiar to w zasadzie ogranicza cię tylko i wyłącznie twoja wyobraźnia!

  Oczywiście wykonywanie mebli na wymiar ma też swoje minusy i jednym z nich może być cena. Warto jednak wiedzieć, że w takim wypadku płaci się za jakość wykonywanych mebli oraz pracę architekta. Kolejnym minusem może być czas oczekiwania na meble, ale jeżeli zostały one zamówione odpowiednio wcześniej, to dojdą na czas.