• Rodzaje schodów dywanowych – które wybrać?

  Schody dywanowe cieszą się niezmierną popularnością i nic w tym dziwnego. Ten rodzaj schodów prezentuje się niezwykle okazale, ponieważ jak sama nazwa wskazuje swoim wyglądem przypomina dywan i to wcale nie byle jaki!

  Schody dywanowe – czym się charakteryzują?

  Schody dywanowe są doskonałą imitacją tej niezwykle popularnej ozdoby podłogowej, jednak wyróżnia je to, że wznoszą się do góry, tworząc wspaniałą kompozycję. Patrząc na ten rodzaj schodów momentalnie nasuwa się myśl, że przypominają one latający dywan, jaki można ujrzeć wyłącznie w bajkach dla dzieci.

  Bez wątpienia jest w tym wiele racji, ponieważ schody dywanowe faktycznie wyglądają jak magiczny dywan. Sęk jednak w tym, że schody dywanowe nie latają, zaś do ich produkcji nie jest konieczne używanie żadnych czarów. Wbrew pozorom schody dywanowe są zbliżone do tradycyjnych schodów policzkowych. Różnica między oboma rodzajami polega na tym, że schody dywanowe nie posiadają głównego elementu konstrukcyjnego, które ma tradycyjna wersja, czyli belek policzkowych.

  Schody dywanowe są zatem samonośną konstrukcją, która składa się wyłącznie z samych stopni i podstopni. Balustrada w tym przypadku nie jest konieczna, jednakże ze względów bezpieczeństwo zalecany jest jej montaż. Schody dywanowe instalowane są zazwyczaj za pomocą śrub monterskich, które są kluczowym i jednocześnie niewidocznym elementem mocującym.

  Fenomen tego rodzaju schodów polega na ich niezmiernie oryginalnym wyglądem, które chwyta za oko i skutecznie przyciąga uwagę. Popularność schodów dywanowych stale rośnie, a coraz więcej osób przekonuje się, że ich zakup będzie strzałem w dziesiątkę. Rozwiązanie to pasuje praktycznie do każdego rodzaju wnętrz, zaś ich odmienny wygląd sprawia, że stanowią w mieszkaniu nieodłączny element dekoracyjny.

  Rodzaje schodów dywanowych – jakie wybrać?

  Schody dywanowe we Wrocławiu oferowane są w kilku wersjach konstrukcyjnych. Z tego względu można wyróżnić między innymi schody zabiegowe, które są kręte na całej powierzchni, a szerokość stopni jest różna i zależy bezpośrednio od tego, na jakiej wysokości jest zamontowany dany stopień. Warto dodać, że rodzaj ten pozbawiony jest jednocześnie spocznika, czyli prościej mówiąc podestu.

  Drugim rodzajem schodów dywanowych są schody wachlarzowe, w której wszystkie stopnie są o takim samym wymiarze, zaś całość konstrukcji tworzy okazale wyglądający łuk. Oprócz tego, producenci oferują również schody jednobiegowe oraz dwubiegowe. Pierwszy rodzaj zaliczany jest do najprostszej wersji schodów dywanowych, ponieważ konstrukcja tworzy jednolity bieg i pozbawiona jest spoczników.

  Schody dywanowe dwubiegowe nie różnią się znacząco od wersji jednobiegowej, zaś różnica polega głównie na tym, że posiadają zamontowany podest. 

  Każdy rodzaj schodów dywanowych jest na swój sposób wyjątkowy i niepowtarzalny, dlatego ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć, który model zwycięża w tej stawce. Wybór zależny jest wyłącznie od indywidualnych preferencji klienta, który powinien wybrać rodzaj dopasowany bezpośrednio do własnego gustu i wyglądu swojego mieszkania. Warto jednak zaznaczyć, że wiele osób decyduje się na schody dywanowe, gdy chcą urządzić wnętrza w nowoczesnym, lecz zarazem minimalistycznym stylu.

  Schody dywanowe pozbawione są zdobień i dodatków, a mimo to można określić je mianem niezastąpionej ozdoby mieszkania. Na tym właśnie polega fenomen schodów dywanowych, które udowadniają, że prosta i minimalizm są zawsze w dobrym guście. Z tego właśnie względu można śmiało powiedzieć, że schody dywanowe, bez względu na rodzaj, sprawdzą się praktycznie wszędzie – zarówno w domu jednorodzinnym, jak i mieszkaniu.

  Ważne jednak, aby były one wyeksponowane i widoczne, ponieważ swoim wyglądem zachwycają same w sobie i w pełni zasługują na to, aby być reprezentacyjnym punktem każdej aranżacji. 

  schody dywanowe

  Schody dywanowe Wrocław – gdzie znaleźć najlepszego producenta?

  Boczar swoją działalność prowadzi od wielu lat, przez co śmiało można powiedzieć, że jest to firma z tradycją i doświadczeniem. Boczar zajmuje się produkcją oraz montażem drzwi, schodów i balustrad wykonanych z drewna. Drewno to bez wątpienia najlepszy i zarazem niezastąpiony materiał konstrukcyjny.

  Boczar oferuje schody dywanowe, wykonane z praktycznie każdego rodzaju drewna. Dla firmy najważniejsze jest zadowolenie klienta, dlatego pracownicy dokładają wszelkich starań, aby każdy projekt zrealizowany był ściśle według wizji i preferencji nabywcy.

Comments are closed.