• Rzeczy w piwnicy po poprzednim właścicielu domu – jak sobie z tym poradzić?

  Coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego.

  Nic w tym dziwnego, gdyż ceny takich mieszkań są dużo tańsze od tych pochodzących z rynku pierwotnego. Dodatkowo część z nich charakteryzuje się ponadczasowym designem i ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi. Niestety, przeprowadzka do mieszkania z rynku wtórnego wiąże się z wieloma, niekiedy uciążliwymi zadaniami. Jednym z nich jest posprzątanie piwnicy po poprzednim właścicielu.

  Wiele osób podczas sprzedaży mieszkania zapomina wyczyścić po sobie piwnicę. O ile mieszkanie bardzo często zastajemy w stanie, który pozwala na szybkie wprowadzenie się, o tyle część rzeczy z piwnicy należy pozbyć się samodzielnie, gdyż poprzedni właściciele raczej nie planują po nie już wracać. Z rzeczami w piwnicy można sobie łatwo poradzić – wystarczy skorzystać z usług firmy, która na co dzień zajmuje się sprzątaniem piwnic, a także pomaga w przeprowadzkach.

  Dom z rynku wtórnego – jak wygląda przeprowadzka

  Przeprowadzka do mieszkania z rynku pierwotnego wydaje się o wiele prostsza niż do domu mającego już wcześniej jednego właściciela. W przypadku mieszkania z rynku wtórnego konieczne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie wnętrza do przeprowadzki, ale również wyczyszczenie miejsc trudno dostępnych – wszelkiego rodzaju składzików czy piwnic, w których mogą w dalszym ciągu znajdować się rzeczy po poprzednim właścicielu.

  Dlatego też wiele osób twierdzi, że przeprowadzka do mieszkania z rynku wtórnego jest niezwykle uciążliwa. Zamiast jedynie zaplanować przeprowadzkę do urządzonego już wnętrza, niewymagającego dodatkowych zadań, konieczne jest dostosowanie nowego miejsca do tego, aby móc wnieść do niego wszystkie rzeczy.

  Sprzątanie całego mieszkania oraz miejsc, które są do niego przypisane, zajmuje mnóstwo czasu. Należy usunąć nie tylko zbędne meble oraz przedmioty osobiste, ale również zająć się kurzem oraz śmieciami pojawiającymi się w wielu, niedostępnych do tej pory miejscach.

  rzeczy w piwnicy po porzednim właścicielu

  Sprzątanie po przeprowadzce

  Sprzątanie zarówno przed przeprowadzką, jak i tuż po niej, zmusza właścicieli mieszkania do podejmowania odpowiednich kroków. W większości przypadków decydują się na samodzielnie pozbycie się pozostałości po byłych właścicielach, przez co zajmuje im to mnóstwo czasu. Nie mogą od razu po zakupie przenieść swoich rzeczy, gdyż konieczne jest doprowadzenie mieszkania do stanu używalności.

  Dużym problemem podczas sprzątania po przeprowadzce jest konieczność opróżnienia piwnicy z rzeczy po byłych właścicielach. Kurz, pajęczyny, a także leżące tam przez wiele lat przedmioty to przykry widok. Dlatego warto tutaj poprosić i pomoc specjalistę.

  Alternatywą dla samodzielnego sprzątania mieszkania z rynku wtórnego, jest możliwość zamówienia usługi sprzątania od profesjonalnej firmy, która od wielu lat działa w branży przeprowadzkowej. Doświadczenie specjalistów nie tylko pozwoli na szybkie i skuteczne posprzątanie domu oraz piwnicy, ale również ułatwi cały proces przeprowadzki w nowe miejsce.

  Profesjonalna firma przeprowadzkowa – dodatkowe usługi

  Jak sobie poradzić z przeprowadzką do mieszkania z rynku wtórnego? Warto skorzystać w tym momencie z pomocy doświadczonej firmy zajmującej się zarówno pomocą w organizacji przeprowadzek oraz sprzątaniem piwnic po przeprowadzkach. Jedną z nich jest “Klimek” Przeprowadzki. Specjaliści tej firmy nie tylko zajmą się kwestią organizacyjno-logistyczną samej przeprowadzki, ale również dostarczą wszystkich niezbędnych materiałów, które pozwolą na sprawne przeniesienie wszystkich rzeczy.

  Dodatkowo w ofercie firmy znajduje się również możliwość skorzystania z usługi mieszkań po przeprowadzce oraz  sprzątania piwnic w Kobierzycach i innych miejscowościach na terenie Dolnego Śląska. Jest to z pewnością najlepsza opcja, jeśli w naszej nowej piwnicy w dalszym ciągu zalegają rzeczy poprzedniego właściciela.

Comments are closed.