• Wygodne i ergonomiczne krzesło biurowe

  Jak rozpoznać dobre, ergonomiczne krzesło biurowe? Otóż na szczęście, istnieje ku temu kilka całkiem skutecznych sposobów. A warto je znać, dlatego że większość z nas spędzi na nim osiem godzin każdego dnia, czyli jakąś 1/3 swojego życia. Jest to dosyć duża ilość czasu, zatem postarajmy się przeżyć ją w możliwie największej wygodzie.

  Dlaczego dobre krzesło biurowe jest tak ważne?

  Jeśli regularnie uskarżasz się na bóle pleców, karku, nóg i spowodowane tym gorsze samopoczucie, zapewne znasz już odpowiedź. Bóle są pierwszą oznaką, że należy działać i zmienić warunki, w których wykonujemy swoje obowiązki. Brak reakcji w tym zakresie może być biletem w jedną stronę do poważnych schorzeń pleców za kilka lat. Dodatkowo zły humor i dolegliwości zdrowotne przełożą się na Twoją efektywność w pracy i doprowadza do spadku wyników.

  Cechy dobrego krzesła biurowego

  ·       Siedzisko

  Czym charakteryzuje się jedna z najważniejszych części biurowego krzesła? W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, czy jest ono zaokrąglone. Warto to sprawdzić, by później nie narażać ud na dyskomfort i ból. Nie może być też zbyt głębokie, by nie skłaniać do garbienia się, co bardzo osłabia plecy.

  ·       Oparcie

  Dobre oparcie to oparcie dla całych pleców. Dlatego, jeśli widzisz krzesło w średniej cenie, którego wysokość oparcia kończy się gdzieś w połowie pleców, zrezygnuj. Chodzi o to, by się nie garbić podczas wielu godzin pracy. Wysokość powinna być regulowana, ze względu na zróżnicowane potrzeby poszczególnych użytkowników fotela. Kolejnym ważnym punktem jest uwypuklenie oparcia w części odpowiedzialnej za podtrzymanie lędźwiowego odcinak kręgosłupa. Pozwala to na jego znaczne odciążenie oraz dużo lepsze ułożenie pleców.

  ·       Wysokość krzesła

  Nie każdy o to dba jak należy, lecz optymalną wysokość krzesła ustala się na podstawie tego, czy nogi dotykają podłogi pod kątem 90 stopni – jeśli tak jest, krzesło jest ustawione na odpowiedniej wysokości.

  ·       Podłokietniki

  Wysokie, szerokie, regulowane i najlepiej, gdyby dla większej wygody były miękkie – w końcu nasze ręce będą na nich leżeć przez większą część dnia.

  ·       Kółka

  Ich rodzaj nie ma większego wpływu na komfort pracy; chodzi bardziej o to, by zabezpieczyć parkiet przed porysowaniem, zatem im twardsza podłoga, tym bardziej miękkie powinny być kółka, by jej nie zniszczyć.

  ·       Dodatkowe udogodnienia

  Chodzi tutaj np. o przewiewność. Wybierając fotel dopasowany do kształtu pleców, nie pozostawimy najprawdopodobniej zbyt dużej przestrzeni na przepływ powietrza. Skutkować to może nieestetycznymi plamami potu na plecach i zmniejszy higienę korzystania z fotela. Warto zatem zadbać o to, by fotel był wyposażony w odpowiednią wentylację, np. w formie siateczki.

  Krzesła biurowe na zamówienie – dlaczego warto?

  Może okazać się, że oferta mebli biurowych, dostępnych w sklepach nie spełnia oczekiwań. Wówczas idealnym wyjściem jest wybór mebli wykonywanych na zamówienie. Dlaczego krzesła biurowe na zamówienie są dobrym rozwiązaniem?

  Każde miejsce ma nieco inne potrzeby, jeśli chodzi o umeblowanie. Jeśli prowadząc firmę, chcesz lepiej zadbać o zdrowie swoich pracowników i petentów, zamówienie krzeseł biurowych pomoże Ci samodzielnie dobrać rozwiązania, które będą najlepsze dla zdrowia, a przy tym osiągalne w ramach firmowego budżetu. Warto wiedzieć, że najlepsze, a tym samym najzdrowsze dla pleców krzesła biurowe mogą kosztować nawet do kilku tysięcy za sztukę. Tymczasem, składając zamówienie indywidualne, osiągamy rozsądne rozwiązania w dużo bardziej przystępnej cenie.

  Skupiając się nieco bardziej na wyglądzie krzesła, żadne z oferowanych na rynku może nie spełniać oczekiwań pod względem estetycznym. Jeśli chcesz połączyć wygląd z komfortem, może się zdarzyć, że piękne krzesła, które miały być tymi idealnymi, są całkowicie niewygodne. Z kolei te świetnie dobrane do potrzeb pleców, kompletnie zaburzają swoim wyglądem harmonię wnętrza.

  Jeśli chcesz połączyć obie te cechy i zakupić komfortowe krzesła o właściwym wyglądzie, przemyśl zakup krzeseł biurowych wykonywanych na zamówienie. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie się zgłosić w tej sprawie, koniecznie sprawdź usługi producenta mebli biurowych Kostrubiec na stronie firmowej https://www.kostrubiec.pl/krzesla-i-fotele-biurowe/

Comments are closed.