• Jak powinny wyglądać meble hotelowe?

  Wyposażenie pokoju hotelowego zależy od wielu czynników – bez wątpienia podstawowym jest standard pokoju, według którego został on urządzony i który jest głównym powodem pobierania takiej, a nie innej opłaty za korzystanie z hotelu. Najpopularniejszymi grupami świadczącymi o standardzie, jakości, czy wyposażeniu pokoju hotelowego to pokoje standardowe, najtańsze, pokoje rodzinne, posiadające umeblowanie pozwalające wygodnie zamieszkać w nich rodzinie z dziećmi, ora tak zwane apartamenty, będące swego rodzaju niewielkimi mieszkankami o luksusowym wyposażeniu, najczęściej też o eleganckim, wyjątkowym wystroju i designie. Są to, oczywiście, najdroższe typy pokoi hotelowych.

  Łóżko hotelowe

  W standardowym pokoju hotelowym główną rolę gra, rzecz jasna, łóżko. Łóżko może być wymiarowo przeznaczone dla jednej osoby, dla dwóch osób, lub dla dwóch osób ceniących sobie sporą przestrzeń osobistą – tak zwane łoże małżeńskie. Zawsze też pojawia się szafka nocna, stojąca tuż przy łóżku. Na niej z kolei zazwyczaj znajduje się lampka nocna, umożliwiająca czytanie przed snem bądź ułatwiająca poruszanie się po zmroku, gdy nie chcemy zapalać głównego światła. Zamiast szafki nocnej może pojawić się zwyczajna półka. Obowiązkowo w pokoju pojawić musi się także szafa. Może to być szafa wolnostojąca bądź szafa wnękowa. W zależności do tego, dla ilu osób pzeznaczony jest dany pokój, szafa, wnękowa bądź wolnostojąca będzie różnić się rozmiarem. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym, rzecz jasna, większa i bardziej pojemna będzie szafa. Popularnymi producentami szaf są między innymi firmy znane z galerii wnętrz. Osoby chcące wyposażyć swoje hotele w szafy dobrej jakości i o ciekawym, wyjątkowym projekcie z pewnością powinni zapoznać się z ofertą przygotowaną przez specjalistyczne firmy np. Furnimeb – producenci mebli hotelowych o wieloletnim doświadczeniu.

  Pozostałe meble hotelowe

  Poza tym, w pokojach typu standard spotyka się zazwyczaj biurka, krzesła, fotele, niekiedy można mieć do czynienia z takimi dodatkowymi sprzętami jak telewizor, telefon, radio. Zawsze w pokoju jest, albo przynajmniej istnieje możliwość przyniesienia sobie z zaplecza, deska do prasowania oraz żelazko. Każdy pokój hotelowy koniecznie musi posiadać osobną łazienkę wraz z toaletą, wanną lub prysznicem, umywalką, a w niej powinny być do dyspozycji gościa wyprane ręczniki oraz mydło.

  Pozostałe wyposażenie hotelumeble hotelowe - łóżka hotelowe

  Pokój rodzinny z kolei posiada zazwyczaj większą powierzchnię, by mogło się w nim pomieścić więcej osób, oraz poza wyżej wymienionymi elementami posiada także sprzęty specjalnie zaprojektowane dla dzieci, takie jak wanienki kąpielowe, łóżeczka,czy krzesełka do karmienia. W pokoju rodzinnym znajduje się także bardziej pojemna szafa oraz większa ilość miejsc do siedzenia, na przykład w postaci foteli lub krzeseł.

  Apartament dodatkowo posiada aneks kuchenny, który jest mniej lub bardziej rozbudowany, a czasem też dodatkowe niewielkie pomieszczenie, pokój, który może być przeznaczony na przykład dla dzieci.

Comments are closed.