• Wykorzystaj maksimum przestrzeni – wybierz meble na wymiar

  Projektowanie wnętrz już dawno przestało polegać na gotowych rozwiązaniach z sieciowych sklepów. Choć większość osób w dalszym ciągu może, a więc i stawia na meble pochodzące z hurtowni, znaczny odsetek klientów poszukuje bardziej zindywidualizowanych rozwiązań. Okazuje się bowiem, że projektowane przez sieciówki meble „uniwersalne” tak naprawdę nie wpasowują się w większość pomieszczeń tak, jak chciałby tego ich właściciel. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na firmy zajmujące się projektowaniem mebli na wymiar. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni i utrzymanie pomieszczenia w spójnej stylistyce? Z meblami na wymiar to żaden kłopot.

  Kuchnia marzeń

  Usługi stolarz Wrocław

  Usługi stolarskie Wrocław — meble na zamówienie.

  Pierwszym i zarazem najważniejszym pomieszczeniem, w którym warto, postawić na meble na wymiar jest kuchnia. To ona musi spełniać wszystkie wymogi funkcjonalności i wygody, pozwalając mieszkańcom domu na swobodne poruszanie się podczas gotowania i dając maksymalną powierzchnię do przechowywania produktów. Meble na wymiar pozwalają wykorzystać każdy kąt, dając nowy potencjał nawet najmniejszym kuchniom. To właśnie wykorzystywanie każdej możliwej przestrzeni jest największą zaletą mebli kuchennych projektowanych na wymiar. Dzięki dokładnym pomiarom pomieszczenia i oszacowaniu możliwości, jakie daje przestrzeń, możliwe będzie takie zagospodarowanie pomieszczenia, by nie powstawały w nim żadne nieużyteczne szczeliny i wnęki. Znając rozkład hydrauliki i przyłączeń do mediów, a więc tego jak należy rozłożyć sprzęty AGD, projektanci mebli na wymiar są w stanie wypełnić pozostałą przestrzeń meblami dopasowanymi do potrzeb klienta. Szafki stojące i wiszące, pełne szuflad i półek nie będą już zagracać obszaru pomiędzy lodówką, a kuchenką. Od dziś będą dopełniać wystroju, sprawiając że całe pomieszczenie będzie niezwykle pojemne i funkcjonalne, a jednocześnie wygodne i estetyczne.

  Meble, które pokochasz

  Kuchnia jest jednym z trudniejszych wnętrz. Z jednej strony mamy bowiem trendy, które podpowiadają, że blaty powinny być marmurowe i ciężkie, a szafki pakowne i eleganckie. Z drugiej są jednak realia polskiej architektury, która potrafi sprawiać problemy zwłaszcza w blokach mieszkalnych. Wszelkie uniwersalne zestawy mebli kuchennych są dobre w kuchniach o dużej powierzchni i nieograniczonym polu do manewrów. Małe kuchnie zwyczajnie nie dają sobie z nimi rady. Dzięki meblom na wymiar możliwe jest samodzielne wybranie tego, ile stanie w kuchni szafek, ile będzie w nich szuflad, oraz ile szafek zawiśnie na ścianie. Możliwe jest też indywidualne ocenienie przeznaczenia każdej z szafek, co pozwoli na zamontowanie specyficznych rozwiązań (takich jak specjalne haczyki na przykrywki czy przegródki na sztućce). To klient decyduje o szerokości, wysokości oraz kierunku otwierania szafek. To do niego należy wybór przeznaczenia każdego z mebli. Zadaniem projektanta będzie natomiast spotkanie wymagań klienta z rzeczywistymi możliwościami projektowymi i stworzenie przestrzeni, która uszczęśliwi wszystkich.

  Meble na wymiar to też najlepsze rozwiązanie w pomieszczeniach z tak zwanym aneksem kuchennym, gdzie istotne będzie nie tylko doskonałe zagospodarowanie przestrzeni roboczej w kuchni, ale też dopasowanie jej umeblowania do pozostałej części pomieszczenia, a więc i pokoju. Dzięki meblom na wymiar możliwe jest idealne dopasowanie blatów czy powierzchni szafek do klimatu panującego w pozostałej części pokoju, a także wygospodarowanie półek na elementy typowo dekoracyjne, pomagające łączyć dwa kontrastowe pomieszczenia ze sobą. Nie warto inwestować w meble, które po czasie okażą się bezużyteczne. Meble na wymiar to rozwiązanie, którego nie zechcesz zmienić przez wiele lat.

Comments are closed.