• Komunia – propozycje prezentów

  Maj to miesiąc, kiedy dzieci obchodzą Komunię Świętą. Pierwsza Komunia Święta oznacza zmianę i kolejny etap w życiu dzieci, które stopniowo stają się coraz starsze: wraz z Pierwszą Komunią dzieci z ostatnich chwil dzieciństwa przeskakują do okresu przed dojrzewaniem: zaczynają bardziej przejmować się swoim wyglądem, potrzebują coraz więcej czasu spędzać z przyjaciółmi, a coraz mniej z rodziną (a przynajmniej tak im się wydaje). 

  Wraz ze zbliżającym się świętem nie tylko wywieszamy flagi, ale również, dzieci myślą również o prezentach z tej okazji. Obecnie często zdarza się, że dziecko wraz z rodziną sporządza listę potrzebnych rzeczy, a na jej podstawie goście dokonują wyboru albo przeznaczają część pieniędzy, aby mógł kupić to, czego bardzo potrzebuje, a co stanowi większą sumę. Jednak miłą pamiątką z Komunii jest także wyjątkowy prezent. Co jednak w obecnym czasie kupuję się na prezent komunijny?

  Dla dziewczynki

  Biżuteria to prezent na Komunię, który ciągle jest modny. Bransoletka z grawerem to spersonalizowany prezent, który na pewno będzie dla obdarowanej osoby pamiątką na całe życie. Innymi dodatkami mogą być kolczyki (w zależności od funduszy i od gustów, z białego lub tradycyjnego złota albo ze srebra), a także łańcuszek z medalikiem lub z wisiorkiem. 

  Pierwsza Komunia to dobra okazja, by podarować dziecku Pismo Święte. W grę wchodzą także książki o tematyce religijnej lub po prostu powieści. 

  Dobrym prezentem dla dziewczynki jest pamiętnik lub pudełeczko na małe pamiątki i skarby, do którego będzie można wrócić z sentymentem po latach. 

  Innym ciekawym prezentem dla dziewczynki może być nowoczesny aparat fotograficzny, dzięki któremu będzie ona mogła uwiecznić miłe i ważne chwile począwszy od spotkań z przyjaciółmi, a skończywszy na rodzinnych wakacjach. 

  Dla chłopca

  Od zawsze idealnym prezentem dla chłopca był zegarek i ta kwestia się nie zmieniła. Dzieci w wieku 8 lat doskonale orientują się w tarczy zegara i to dobry moment, by taki zegarek sprezentować. Można wybierać także pomiędzy tymi tradycyjnymi, a elektronicznymi, w zależności od tego, co lubi chłopiec.

  Konsola, laptop, tablet, smartfon: w ostatnim czasie wśród tych najbogatszych prezentów komunijnych przeważają właśnie urządzenia elektroniczne. Jeśli nie chcemy inwestować w tak drogi prezent, lecz postawić na coś równie nowoczesnego, możemy zainwestować w grę na konsolę (jeśli chłopiec posiada już konsolę i wiemy jaki jest jej typ) lub w inne akcesoria do tego typu elektroniki. 

  Rower lub hulajnoga nie odeszły w cień, jeśli chodzi o prezenty i zawsze są mile widziane. Co tyczy się hulajnog, przeważają te sportowe. To samo ma się z rowerami: przeważają rowery górskie i sportowe. Myśląc o rowerze dla dziewczynki, powinniśmy wziąć pod uwagę natomiast raczej rowery przeznaczone do jazdy po mieście. 

  Zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki, pomysłowym prezentem może być gra planszowa. Biorąc pod uwagę zakres cen, tematykę, mechanikę, jest w czym wybierać. Gry planszowe to świetny sposób na zabawę z rodziną lub przyjaciółmi. Sprzyjają szybkości umysłowej, koncentracji i uczą się zdrowej rywalizacji, rozwijając relacje interpersonalne.

  Podobna sytuacja jest z klockami LEGO: jest to prezent dobry na każdą okazję, a z dobrego zestawu klocków ucieszy się tak naprawdę dziecko w każdym wieku, a niewykluczone, że dorosły również. Zestawy klocków pobudzają kreatywność, wyobraźnię, drobne zdolności motoryczne i pomagają w rozwijaniu orientacji przestrzennej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.