• Zastanawiasz się nad budową domu? Zobacz czy jego projekt w 3D Ci się spodoba!

  Budowa domu często niesie za sobą dużo stresu, komplikacji i niewłaściwie dobranych rozwiązań, a przecież powinna to być najbardziej przemyślana inwestycja w życiu człowieka. Aby tak się stało, na rynek wprowadza się bardzo wiele rozwiązań ułatwiający cały proces budowy i jednym z nich jest wizualizacja domów stosowana na samym początku. Zobaczmy więc, co to jest i jakie korzyści daje zobrazowanie całego projektu domu. 

  Jak wykonuje się wizualizację domów?

  Takie projekty wykonuje się za pomocą techniki 3D. W tym celu korzysta się ze specjalnych programów, które pozwalają zadbać o każdy szczegół. 

  Wizualizacja jest jednak nieco skomplikowana i wymaga dużych umiejętności graficznych, dlatego też na rynku znajduje się jeszcze niewielu architektów-grafików i projektantów, którzy świadczą takie usługi. Ci zaś którzy wykorzystują tę technikę, są w niej niezawodni. 

  Jakie narzędzia się wykorzystuje?

  Specjaliści pracują na popularnych programach graficznych, ale najczęściej wspomagają je specjalnymi wtyczkami takimi jak SketchUp czy Corona, które pomagają nadać trójwymiarowości całemu projektowi. Takie programy warto również rozszerzać o dodatkowe szablony, dzięki którym bez problemów będzie można operować obrazem – światłem, animacją, kolorem, teksturą, rozmiarem itd. 

  W związku z tym projekty domów w 3D praktycznie niczym nie różnią się od zdjęć realnych pomieszczeń, zachęcając przy tym klientów do takiego rozwiązania. 

  Jakie są zalety takiego rozwiązania?

  Można ich wymieniać naprawdę sporo. Poniżej zaś pojawią się te aspekty, które przemawiają u większości klientów za wyborem takiego rozwiązania. 

  • Pierwszym z nich jest szczegółowe doprecyzowanie całego projektu. Graficy skupiają się nie tylko na kształcie i wymiarze zewnętrznej bryły, ale są w stanie również podzielić dom wewnątrz na pomieszczenia, zaprojektować je (włącznie z projektem mebli), by były jak najbardziej estetyczne i funkcjonalne oraz stworzyć idealny dla nas ogród.
  • Drugą zaletą jest brak problemów przy późniejszej budowie. Nieraz w trakcie stawiania domu od podstaw pojawia się wiele komplikacji. Z wcześniej wykonaną wizualizacją jesteśmy w stanie tego uniknąć, ponieważ przy dokładnych wymiarach działki, jakości jej gleby i rozplanowaniu wszystkich późniejszych kroków oraz materiałów budowy projektant jest w stanie przewidzieć praktycznie wszystkie problemy, jakie mogłyby się później wydarzyć. 
  • Idzie za tym kolejna zaleta, czyli oszczędność czasu i pieniędzy. Choć tworzenie projektu takiego domu może potrwać kilka tygodni, a cena jego wykonania może być wysoka, to ma się to nijak do ewentualnych problemów związanych z brakiem dokładnych planów. Wszelkie problemy zabiorą nam zarówno czas, jak i pieniądze, dlatego projekt domu w 3D staje się dużo korzystniejszy. 
  • Następnym aspektem jest po prostu szansa na uzyskanie wymarzonego domu. Projektując dom tak starannie, jesteśmy w stanie sprawdzić wiele rozwiązań na każdym etapie budowy jeszcze przed jej rozpoczęciem i jakby przenieść się w czasie do efektu końcowego z praktycznie każdym detalem, co pozwoli nam dobrać wszystko idealnie pod siebie. 

  Gdzie szukać specjalistów od projektowania domów 3D? 

  Jak już wiadomo, firm zajmujących się wizualizacją domów nie ma zbyt wiele. Nie znaczy to jednak, że ciężko jest znaleźć odpowiedniego specjalistę w tej dziedzinie. Najlepszą bazą ku temu jest oczywiście Internet, a tam swoje oferty zamieszcza już coraz więcej firm sztuki cyfrowej, w tym The Frame, które idąc za tak rosnącą popularnością wizualizacji pomieszczeń starają się ją wynieść na jak najwyższy poziom pozyskując przy tym coraz większe doświadczenie. 

  Można więc zauważyć, że tak ciekawe rozwiązanie w branży budowlanej, jakim jest wizualizacja domów, niesie za sobą naprawdę wiele korzyści. Projekty 3D stają się wręcz odzwierciedleniem rzeczywistości, pozwalając klientom na stworzenie idealnego pod siebie domu, w którym później mogą mieszkań przez wiele długich lat bez ryzyka jakichkolwiek poważniejszych komplikacji przy budowie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.